Vurun Kahpeye Kitabı - Halide Edip Adıvar Kitapları

Şu ana kadar 95228 kitabı okuyucusuyla buluşturduk!

Telefon ve WhatsApp İle Sipariş İçin 0 533 131 33 00
Marslı
.
1 kişi tarafından yorumlandı.
14,00 TL17,50 TL

YORUMLAR NASIL SATIN ALIRIM?

Temin süresi 2 iş günüdür. Toplam temin ve teslimat süresi 3 ile 4 iş günüdür. Standart kargo ücreti 5.90 TL olarak ücretlendirilmektedir.Kitap Hakkında

 • Yayın Evi

  Can Yayınları

 • Sayfa

  192

 • Kapak

  Karton

 • Ebat

  125-195 mm

 • Barkod

  9789750707742

 • Baskı

  2014-2

Romanımızın kilometre taşlarından Vurun Kahpeye, Kurtuluş Savaşı´nın sürdüğü cephelerden birinin, belki de en önemlisinin bağrında geçer: bir taşra kasabasında.
Halide Edib Adıvar´ın son derece gerçekçi, ayrıntılara inen gözlem gücüyle yazılmış bu unutulmaz roman, Anadolu aydınlanmasının gerçek kahramanlarına, halkın aydınlanması için hayatlarını hiçe sayan kadınlara adanmış bir ağıt, dönüp dönüp yeniden okunacak bir belge niteliğinde.


Bir yarıyıl ödeviydi Vurun Kahpeye: Okuyacak, özetini çıkaracak, belli başlı kişilerini tahlil edecektik.
Bilmem böylesi ödevler yine veriliyor mu Ödev dosyasında derlediğimiz ödevden, yazdıklarımdan, bugün tek satır, tek sözcük hatırlamıyorum.
Ama Aliye´nin yemini, hemen hemen, sözcüğü sözcüğüne ezberimde: Toprağınız toprağım, eviniz evim; burası için, bu diyarın çocukları için, bir ana bir ışık olacağım ve hiçbir şeyden korkmayacağım; vallahi ve billahi!
-SELİM İLERİ

(Tanıtım bülteninden)

Yorum Yazın

* Gerekli Alanlar

 • mavi m. dedi ki;

  “Kitap,Aliye adındaki genç bir İstanbullu öğretmenin, kimsenin gitmek istemediği Anadolu topraklarında yaşadığı içler acısı bir durumu anlatır. Aşkla karışık bir vatan sevgisidir onunki. Ve vatanı uğruna namusundan fedakarlık eden bu kızın acı ama bir o kadar da kahramanca ölüme gidişinin öyküsüdür. Çok sevdiğim bir roman”

Halide Edip Adıvar Kitapları

Tümünü Gör

Benzer Kitaplar

© MaxKitap 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Maxkitap.com bir Tepe'nin Yeri iştirakıdır.

Site Creation & Technology by WebHane