Kitap Sipariş ve Sorunlarınız İçin İletişim (10:00 - 18:00) Tel : 0 546 549 96 46
71.67% Başarılı
28.33%
Rahmet Yolları Kesti


Yorumlar 1
20,00 TL
16,00 TL

-En geç 3 iş gününde kargoda-

Kemal Tahir`in insan anlayışını okura bilinçli bir biçimde vermeyi tasarladığı ilk yapıtı Rağmet Yolları Kesti` dir.
Andre Maurois` nın bir sözünden yola çıkarak, Anadolu`da yaygın olan, `halktan yana eşkıya miti` ni yıkmak için yazmış olduğu bu yapıtında yazar, düşüncesini doğrulamak için bir araç olarak kullandığı Uzun İskender`in kişiliğinde, eşkıyaları mahküm etmeye çalışırken eşkıyanın ruhsal zavallılığını sergiler, Uzun İskender` in bir dolap çevireyim derken, halka karşı kişilerin düzenlediği dolaplara nasıl düştüğünü uzun boylu anlatır.
``(1972)
- Mehmet Ergün
Kemal Tahir` in ilk romanlarından olan , (birinci basımı 1957) halkımız arasında yıllardır sürüp gelen, folklorumuza derinliğine yansımış bulunan eşkıya hayranlığına karşı çıkan bir yapıttır.
İnce Memed` in büyük başarıyla aydınlar arasında da yaygınlaşanmaya başlayan bu hayranlığa karşı Kemal Tahir, Rahmet Yolları Kesti` yle, önceleri bir hayli yadırganan ters bir görüş getirmiş, yanlış bir duygusallığı önlemeye çalışmıştı.

``Eğer bir memlekette, bu, eski eşkıya lejandlarının hayranlık havası, yalnız köylülerde değil, aydınlar arasında da sürüp gidiyorsa, eşkıya ülküleştirip yüceltiliyor, onlara birtakım umutlar bağlanıyorsa, yalnız idari bir zaafın değil, aydınlar arasında da şuursuz bir ters anlayışın ve koşuluşun varlığına inanmak gereklidir.
``(1965)

Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartınıza 12 Taksit
Kapıda Ödeme Seçeneği

Kargo Bilgileri

99 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.
99 TL altı kitap siparişlerinizde Türkiye'nin her yerine kargo ücreti sabit 4.90 TL dir.
Şirketimiz tüm gönderilerini Yurtiçi Kargo ile çalışmaktadır.

Yorumlar 1

MAVI M.
TARİHİ OLGULARA ELEŞTİREL BAKABİLMENİN KİLOMETRE TAŞLARINDAN BİRİSİ BU ESER....

Bu kitabı okuyanlar bunları da okudular