Osmanlı Türkçesi Sözlüğü Kitabı - Mehmet Kanar Kitapları

Şu ana kadar 94400 kitabı okuyucusuyla buluşturduk!

Telefon ve WhatsApp İle Sipariş İçin 0 539 384 23 59
Marslı
.
0 kişi tarafından yorumlandı.
60,00 TL75,00 TL

YORUMLAR NASIL SATIN ALIRIM?

Temin süresi 2 iş günüdür. Toplam temin ve teslimat süresi 3 ile 4 iş günüdür. Standart kargo ücreti 5.90 TL olarak ücretlendirilmektedir.Kitap Hakkında

 • Yayın Evi

  Say Yayınları

 • Sayfa

  1802

 • Kapak

  Ciltli

 • Ebat

  165-245 mm

 • Barkod

  9786050200331

 • Baskı

  2011-9

Osmanlıca kaynakların hem akademik hem de toplumsal alanda yoğun olarak gün yüzüne çıktığı, okunduğu ve yeniden yorumlandığı günümüzde, gerek bu konu üzerine çalışmalar yürüten uzmanların, gerek ilgili alanlarda öğrenim gören öğrencilerin en önemli referanslarından biri kapsamlı, ayrıntılı ve güvenilir bir sözlüktür.
Farsça, Arapça ve Osmanlıcanın Türkiyedeki en yetkin isimlerinden biri olarak anılan akademisyen, çevirmen ve dil uzmanı Prof.
Dr.
Mehmet Kanarın hazırladığı Osmanlı Türkçesi Sözlüğü, geniş kapsamı, ayrıntılı açıklamaları ve anlaşılır tanımları ile Osmanlıca alanında şimdiye kadar hissedilen büyük bir boşluğu dolduruyor.
1.
hamur kâğıda basılmış, ciltli, 1440 sayfalık bu sözlük, aynı zamanda 395 sayfadan oluşan dizin bölümüyle tam donanımlı bir kaynak görevi üstleniyor.
Dil alanında otoritesi tartışılmaz bir uzman olan Mehmet Kanarın bu özenli çalışması, Osmanlıcanın dahil olduğu tüm disiplinlerin gelişimi için eşi bulunmaz bir kaynak.

Yorum Yazın

* Gerekli Alanlar

  Bu kitaba henüz kimse yorum yazmadı. İlk yorumu bugün siz yazın

Mehmet Kanar Kitapları

Tümünü Gör

Benzer Kitaplar

© MaxKitap 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Maxkitap.com bir Tepe'nin Yeri iştirakıdır.

Site Creation & Technology by WebHane