91.67% Başarılı
8.33%
Osmancık


Yorumlar 1
17,50 TL
14,00 TL

-En geç 3 iş gününde kargoda-

Osmancık, 'Tarihin en uzun ömürlü, en büyük devletini kuran irade, şuur ve karakter' in Tarık Buğra` nın yorumuyla romanlaştırılmasıdır.
'Ben, yola, bir görüşü veya yorumu savunmak veya aşılamak için çıkmadım.
Bunu hiçbir romanımda yapmadım.
Sadece konuyu anlamaya ve anlatmaya çalıştım.'
diyen Tarık Buğra, Osmancık` ı da aynı anlayışla ve 'Osmanlı` nın sırrı nedir ' sorusundan yola çıkarak yazdığını söylüyor.
bu nedenle, romanda Osmanlı Tarihi ile birtakım paralellikler veya zıdlıklar bulunsada -ki, bunlar önlenemez- karşılaşacağınız, 'Ey Osmancık; beğsin.
Bundan sonra öfke bize, uysallık sana; güceniklik bize, gönül alma sana; suçlama bizde, katlanma sende; bundan böyle, yanılgı bize, hoşgörmek sana;aciz bize, yardım sana; geçimsizlikler, uyuşmazlıklar, anlaşmazlıklar, çatışmalar bize, adalet sana; kötü göz bize, şom ağız bize, haksız yorum bize, bağışlama sana.
Ey Osmancık bundan böyle, bölmek bize, bütünlemek sana; üşengenlik bize, gayret sana; uyuşukluk bize, rahat bize, uyarmak şevklendirmek, gayretlendirmek sana' gibi sözler, aslında, hiç bir tarih kitabında bulamayacağınız, yalnızca romancı Tarık buğra` nın Kayı Boyu` ndan Osmanlı İmparatorluğu` na götüren karakteri ve anlayışı ortaya çıkarmak için Ede Balı` ya söylettiği nasihatlerdır.

Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartınıza 12 Taksit
Kapıda Ödeme Seçeneği
Havale yada EFT ile
SMS Göndererek
Paypal Hesabınızla

Kargo Bilgileri

150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.
150 TL altı kitap siparişlerinizde Türkiye'nin her yerine kargo ücreti sabit 4.90 TL dir.
Şirketimiz tüm gönderilerini Aras Kargo ile çalışmaktadır.

Yorumlar 1

MAVI M.
Yazar, tarih boyunca görülmemiş bir devleti yani Osmanlı gibi bir cihan devletini kuran irâdeyi, bu irâdenin yaşadıklarını ve bu irâdeyi yetiştiren insanları anlatmıştır.

Tarık Buğra'nın Diğer Kitaplarından (Tüm Kitapları)
Bu kitabı okuyanlar bunları da okudular