Mantık Klasik/sembolik Mantık Kitabı - Doğan Özlem Kitapları

Şu ana kadar 95332 kitabı okuyucusuyla buluşturduk!

Telefon ve WhatsApp İle Sipariş İçin 0 533 131 33 00
Marslı
.
0 kişi tarafından yorumlandı.
17,60 TL22,00 TL

YORUMLAR NASIL SATIN ALIRIM?

Temin süresi 2 iş günüdür. Toplam temin ve teslimat süresi 3 ile 4 iş günüdür. Standart kargo ücreti 5.90 TL olarak ücretlendirilmektedir.Kitap Hakkında

 • Yayın Evi

  İnkılap Kitabevi

 • Sayfa

  0

 • Barkod

  9789751015211

Eldeki kitap üç kesim ve dokuz bölümden oluşmaktadır.
Klasik Mantık adlı birinci kesimde, 'salt ve formel mantık', 'kavramlar (terimler) mantığı', 'önermeler mantığı' ve 'çıkarım mantığı (dedüktif mantık)' başlıklı dört bölüm içerisinde temel/klasik mantık konuları işlenmektedir.
Lojistik (sembolik mantık) adlı ikinci kesimde, 'önermeler mantığı I (doğruluk fonksiyonu mantığı)', 'önermeler mantığı II (niceleme mantığı)' ve 'sembolleştirme' başlıklı üç bölüm içerisinde 'lojistik', 'sembolik mantık' adları yanında, 'matematiksel mantık', 'modern mantık' gibi adlarla da anılan 'yeni' mantığın temel konuları ele alınmakta; bu mantığın, esasında, klasik mantığın sembollere dayalı olarak geliştirilmiş bir şekli olduğu, yepyeni ve devrim yaratacak yönlerinin hiç de bulunmadığı özellikle vurgulanmaktadır.

Mantık felsefesi adlı üçüncü kesimde, 'felsefe, bilim ve mantık' ve 'mantığın kısa tarihçesi' başlıklı iki bölüm içerisinde; mantığın felsefe ve bilimlerle olan ilişkisi; matematik ve mantık arasındaki ilişki; mantıkla, felsefe ve bilimde 'doğruluk' kavramının anlamları; mantık ilkelerinin niteliği; mantığın kültürle bağıntısı; konuları üzerinde durulmaktadır.
Kitap, mantık konusunda bir temel kaynak olma amacının yanında, mantığın bir felsefe disiplini olarak özelliğini göstermek gibi bir felsefi amaca da sahiptir ve bu yönleriyle Türkçede kendi tarzında ilk örnektir.

(Arka Kapak)

Yorum Yazın

* Gerekli Alanlar

  Bu kitaba henüz kimse yorum yazmadı. İlk yorumu bugün siz yazın

Doğan Özlem Kitapları

Tümünü Gör

Benzer Kitaplar

© MaxKitap 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Maxkitap.com bir Tepe'nin Yeri iştirakıdır.

Site Creation & Technology by WebHane