Küllerinden Doğan Ülke ve Mustafa Kemal Kitabı - Refik Baydur Kitapları

Şu ana kadar 95280 kitabı okuyucusuyla buluşturduk!

Telefon ve WhatsApp İle Sipariş İçin 0 533 131 33 00
Marslı
Küllerinden Doğan Ülke ve Mustafa Kemal
Refik Baydur
.
1 kişi tarafından yorumlandı.
10,40 TL13,00 TL

YORUMLAR NASIL SATIN ALIRIM?

Temin süresi 2 iş günüdür. Toplam temin ve teslimat süresi 3 ile 4 iş günüdür. Standart kargo ücreti 5.90 TL olarak ücretlendirilmektedir.Kitap Hakkında

 • Yayın Evi

  Truva Yayınları

 • Sayfa

  288

 • Kapak

  Karton

 • Ebat

  135-195 mm

 • Barkod

  9786055638894

 • Baskı

  2011-2

Benim gibi araştırma sanatının ilmi ve teknik özelliklerini bilmeyen, yani halk deyimiyle Alaylı bir yazarın, Mustafa Kemali değişik yönleriyle araştırma konusu yapması cesaret isteyen bir iş, belki de yine halk deyimi ile çizmeyi taşan bir girişim olarak düşünülebilir.
Ama ben, bütün noksanlarıma ve bir de zamanın darlığına karşın bu büyük insanın değişik özelliklerini bir kitapta toplamaya karar verdim.
Yukarıda söylediğim gibi, zamanın darlığı da üzerimde bir baskı teşkil ediyor, çünkü 80 yaşındaki bir insanın Mustafa Kemal hakkında kapsamlı bir araştırmaya karar vermesi biraz da haddini aşmak olur, diye düşünüyorum.
Güvendiğim en güçlü kaynak yıllardır severek alıp okuduğum ve kütüphanemin en kıymetli yayınları arasında yer aldığına inandığım, Mustafa Kemal hakkında yazılmış kitaplar, makaleler ve araştırmalardır.

Beni böylesine, boyumu ve bilgi dağarcığımı aşan bir araştırmaya zorlayan sebepler arasında en çok etkilendiğim olay, Mustafa Kemali doğru anlamak ve anlatmak yerine, olumlu veya olumsuz bakışlarla değerlendirmeye çalışan düşünür, araştırmacı ve yazarların bazıları tarafından Mustafa Kemalin artıları ve eksilerinin abartılarak ele alınıp değerlendirmesi ve kendi düşünce ve hedefleri için acımasızca kullanılmasıdır.

Yorum Yazın

* Gerekli Alanlar

 • çetin . dedi ki;

  “Güzel konusu ilgi çekici bir kitap olduğunu düşünüyorum”

Refik Baydur Kitapları

Tümünü Gör

Benzer Kitaplar

© MaxKitap 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Maxkitap.com bir Tepe'nin Yeri iştirakıdır.

Site Creation & Technology by WebHane