Kiralık Konak Kitabı - Yakup Kadri Karaosmanoğlu Kitapları

Şu ana kadar 94360 kitabı okuyucusuyla buluşturduk!

Telefon ve WhatsApp İle Sipariş İçin 0 539 384 23 59
Marslı
.
2 kişi tarafından yorumlandı.
16,40 TL20,50 TL

YORUMLAR NASIL SATIN ALIRIM?

Temin süresi 2 iş günüdür. Toplam temin ve teslimat süresi 3 ile 4 iş günüdür. Standart kargo ücreti 5.90 TL olarak ücretlendirilmektedir.Kitap Hakkında

 • Yayın Evi

  İletişim Yayınları

 • Sayfa

  256

 • Kapak

  Karton

 • Ebat

  135-195 mm

 • Barkod

  9789754700084

 • Baskı

  2013-4

Yirminci yüzyılın iilk yarısında büyük bir üretkenlikle dergilere yazdığı şiir, öykü, makale ve eleştri türü yazılarla, Türk edebiyatı sahnesine adımını atan Yakup Kadri Karaosmanoğlu, romanları, hikayeleri, denemeleri, oyunları ve anılarıyla, en önemli edebiyatçımız arasında yer alır.
Üslup özellikleri bakımından Yakup Kadri`1910`dan 1974`e dek verdiği eserler Türkçe`nin geçirdiği bütün evreleri yansıtır.
Eserlerinin konu ve fikir zenginliği de dil özelliklerinin çeşitliliğinden aşağı kalmaz.
yakup Kadri`nin Fransız edebiyatı etkisinde başlayan yazarlığı, 1920`lerden sonra özgün bir sese kavuşarak siyasi ve sosyoojik konulara, tarihe dönem çatışmalarına ve birey psikolojisi irdelemelrine yönelir.
Fecr-i Ati`den yetişmiş ama bunu izleyen elli yıl boyunca toplumsal koşullar, tarihi süreçler ve bireysel portreleri romanın dokusuna işlemek için roman tekniğiyle de boğuşmuş bir yazar olan Karaosmanoğlu`nuun eserleri, hala tüketilmemiş ayrıntılarının tartışılıp incelemesi gereken zengin bir 'panorama'dır.

Yorum Yazın

* Gerekli Alanlar

 • YALNIZ K. dedi ki;

  “Osmanlının son döneminde başlayan batılılaşmanın oluşturduğu ahlak yozlaşması bunun getirdiği toplumsal çalkantı ve nesiller çatışmasını anlatmakta olan bir eser. Bununla beraber psikolejik kişisel bir gelişme bir fikir değişimi içinde olan Hakkı Celis gördüğü pisliklerden tiksinerek ve fuzuli şeylerden uzaklaşarak İlahi aşka doğru ilerlemekte ve vuslata da şehadetle ilerlemiştir. O zaman ülkede savaş durumu yaşanırken sosyetenin durumu ise gerçekten çok dikkat çekici. Ben sıkılacağımı düşünüyordum ama eskileri anlatmasına rağmen olanlar günümüzden pek farklı değil. Bence okunması gereken edebi açıdan da değerli bir eser.”

 • mavi m. dedi ki;

  “YAZARIN,TANZİMAT SONRASI OSMANLI TOPLUMUNU ÇEŞİTLİ KARAKTERLERLE YANSITTIĞI ETKİLEYİCİ BİR ESER.”

Yakup Kadri Karaosmanoğlu Kitapları

Tümünü Gör

Benzer Kitaplar

© MaxKitap 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Maxkitap.com bir Tepe'nin Yeri iştirakıdır.

Site Creation & Technology by WebHane