Kitap Sipariş ve Sorunlarınız İçin İletişim (10:00 - 18:00) Tel : 0 546 549 96 46
87.5% Başarılı
12.5%
Kiralık Konak


Yorumlar 2
19,50 TL
15,60 TL

-En geç 2 iş gününde kargoda-

Yirminci yüzyılın iilk yarısında büyük bir üretkenlikle dergilere yazdığı şiir, öykü, makale ve eleştri türü yazılarla, Türk edebiyatı sahnesine adımını atan Yakup Kadri Karaosmanoğlu, romanları, hikayeleri, denemeleri, oyunları ve anılarıyla, en önemli edebiyatçımız arasında yer alır.
Üslup özellikleri bakımından Yakup Kadri`1910`dan 1974`e dek verdiği eserler Türkçe`nin geçirdiği bütün evreleri yansıtır.
Eserlerinin konu ve fikir zenginliği de dil özelliklerinin çeşitliliğinden aşağı kalmaz.
yakup Kadri`nin Fransız edebiyatı etkisinde başlayan yazarlığı, 1920`lerden sonra özgün bir sese kavuşarak siyasi ve sosyoojik konulara, tarihe dönem çatışmalarına ve birey psikolojisi irdelemelrine yönelir.
Fecr-i Ati`den yetişmiş ama bunu izleyen elli yıl boyunca toplumsal koşullar, tarihi süreçler ve bireysel portreleri romanın dokusuna işlemek için roman tekniğiyle de boğuşmuş bir yazar olan Karaosmanoğlu`nuun eserleri, hala tüketilmemiş ayrıntılarının tartışılıp incelemesi gereken zengin bir 'panorama'dır.

Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartınıza 12 Taksit
Kapıda Ödeme Seçeneği

Kargo Bilgileri

99 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.
99 TL altı kitap siparişlerinizde Türkiye'nin her yerine kargo ücreti sabit 4.90 TL dir.
Şirketimiz tüm gönderilerini Yurtiçi Kargo ile çalışmaktadır.

Yorumlar 2

YALNIZ K.
Osmanlının son döneminde başlayan batılılaşmanın oluşturduğu ahlak yozlaşması bunun getirdiği toplumsal çalkantı ve nesiller çatışmasını anlatmakta olan bir eser. Bununla beraber psikolejik kişisel bir gelişme bir fikir değişimi içinde olan Hakkı Celis gördüğü pisliklerden tiksinerek ve fuzuli şeylerden uzaklaşarak İlahi aşka doğru ilerlemekte ve vuslata da şehadetle ilerlemiştir. O zaman ülkede savaş durumu yaşanırken sosyetenin durumu ise gerçekten çok dikkat çekici. Ben sıkılacağımı düşünüyordum ama eskileri anlatmasına rağmen olanlar günümüzden pek farklı değil. Bence okunması gereken edebi açıdan da değerli bir eser.

MAVI M.
YAZARIN,TANZİMAT SONRASI OSMANLI TOPLUMUNU ÇEŞİTLİ KARAKTERLERLE YANSITTIĞI ETKİLEYİCİ BİR ESER.

Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun Diğer Kitaplarından (Tüm Kitapları)
Bu kitabı okuyanlar bunları da okudular