İnsan Tipleri Kitabı - Eduard Spranger Kitapları

Şu ana kadar 95332 kitabı okuyucusuyla buluşturduk!

Telefon ve WhatsApp İle Sipariş İçin 0 533 131 33 00
Marslı
.
0 kişi tarafından yorumlandı.
14,40 TL18,00 TL

YORUMLAR NASIL SATIN ALIRIM?

Temin süresi 2 iş günüdür. Toplam temin ve teslimat süresi 3 ile 4 iş günüdür. Standart kargo ücreti 5.90 TL olarak ücretlendirilmektedir.Kitap Hakkında

 • Yayın Evi

  İz Yayıncılık

 • Sayfa

  318

 • Kapak

  Karton

 • Ebat

  135-210 mm

 • Barkod

  9789753554688

 • Baskı

  2001

Doğa bilimlerinin açıklamacı yönteminin kültür bilimleri üzerindeki etkinliğini iyiden iyiye hissettirdiği bir dönemde Spranger, 'hayat her yerde ancak bir kontekst içerisinde ortaya çıkar' anlayışı yönünde Dilthey´la birlikte ´yaşayarak anlamayı´ ilke edinerek bir geisteswissenschaft olarak tin bilimin temellerini atmaya çalışır.


Onun bu kitabı öncelikle, klasik kültürün ve ona eklemlenen Avrupa kültürünün insan unsurundan yola çıkarak, insan tiplerini, Klasik kültürdeki gelenekle tam örtüşmese de ona büsbütün yabancı da kalmaksızın, tasnife eğildiği emsalsiz bir çalışmadır.
Temel problematiği tek bir cümleyle, belki şu şekilde hülasa edilebilir: Ahlâkla birlikte tarihin ve kültürün insan tavırları üzerindeki etkileri.


Spranger´in bu kitabı sözü edilen bu çabanın yanı sıra, denebilir ki, ´bilimlerin mahiyet temelinden kökünün kurumaya yüz tuttuğu´ bir dönemde, parçalanma eğilimlerine karşı umutsuzca verilen savaşlardan birinin mahsulüdür.

Yorum Yazın

* Gerekli Alanlar

  Bu kitaba henüz kimse yorum yazmadı. İlk yorumu bugün siz yazın

Benzer Kitaplar

© MaxKitap 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Maxkitap.com bir Tepe'nin Yeri iştirakıdır.

Site Creation & Technology by WebHane