Ecce Homo Kitabı - Friedrich Wilhelm Nietzsche Kitapları

Şu ana kadar 94348 kitabı okuyucusuyla buluşturduk!

Telefon ve WhatsApp İle Sipariş İçin 0 539 384 23 59
Marslı
.
0 kişi tarafından yorumlandı.
5,60 TL7,00 TL

YORUMLAR NASIL SATIN ALIRIM?

Temin süresi 2 iş günüdür. Toplam temin ve teslimat süresi 3 ile 4 iş günüdür. Standart kargo ücreti 5.90 TL olarak ücretlendirilmektedir.Kitap Hakkında

 • Yayın Evi

  Sis Yayıncılık

 • Sayfa

  120

 • Kapak

  Karton

 • Ebat

  135-215 mm

 • Barkod

  9786055768584

 • Baskı

  2016-4

Nietzsche, Ecce Homoda, kendi değişim süreçlerini ve eserlerinin ortaya çıkış öykülerini anlatır ve Üst İnsan kavramına model olarak kendisini ortaya koyar.
Neden Böyle Bilgeyim?, Neden Böyle Akıllıyım?, Neden Böyle İyi Kitaplar Yazıyorum? gibi sorularla çalışmanın başlangıcında kendisini ameliyat masasına yatırır Nietzsche.
Ardından da eserlerinin hangi dönemde, hangi şartlar ve sağlık koşulları altında, hangi esinlenmelerle yazıldığını detaylı olarak anlatır.
Bütün anlattıklarına karşın, ironik bir şekilde, sık sık kendisinin anlaşılmasını beklemediğinden de dem vurur ve ekler: Bir gün korkunç bir şeyin anısıyla birlikte anılacak benim adım, yeryüzünde eşi görülmemiş bir bunalımın, en derin bunalım krizinin; o güne dek inanılmış, istenmiş, kutsal görülen ne varsa, hepsine karşı yöneltilecek bir son sözün anısıyla.

Papazlardan, ideallerini insanlığın önüne koyanlardan ve hatta Almanlardan her fırsatta tiksindiğini söyleyen Nietzsche, kaderin garip bir cilvesiyle, 20.
yüzyılın başlarındaki o korkunç cinnet dönemindeki Hitler faşizmi ile birlikte anılır bazılarınca.
Belki de bu eseri en ilginç kılan belirlemesi de budur: Reddettikleriyle birlikte anılması ve fakat bunu öngörerek sıradışı saymaması...

Yorum Yazın

* Gerekli Alanlar

  Bu kitaba henüz kimse yorum yazmadı. İlk yorumu bugün siz yazın

Friedrich Wilhelm Nietzsche Kitapları

Tümünü Gör

Benzer Kitaplar

© MaxKitap 2016 Tüm Hakları Saklıdır. Maxkitap.com bir Tepe'nin Yeri iştirakıdır.

Site Creation & Technology by WebHane